Siberkon üst logo

Üretim Veri Takibi


Üretim Veri Takibi

Üretim Veri Takibi

ETAP Elektronik takip programı Üretim yapan tüm işletmelerde üretim verilerini anlık olarak canlı izle imkanı ve detaylı üretim bilgilerini izlemek için ideal bir araçtır.

Sahadan gelen verileri detaylı olarak raporlar.

 

etap

Makina, Tezgah, Üretim Bandı, Cnc Tezgahı, yada elle çalışan tezgahların , ve bu üretim bölümlerinde çalışan personelin performans analizleride anlık ve detaylı olarak raporlana bilmektedir.

ETAP fabrika bünyesinde kullanılan erp yazılımının veri tabanına bağlanarak üretim emirlerini kendisi otomatik olarak alır.

Üretim kontrolü yapan yöneticilere kendi üretim alanları ile ilgili üetim işleri ataması imkanı sağlayan ara üz sayesinde istenilen iş emirleri istenilen üretim alanında bulunan endüstriyel ekranlara aktrılır.

Üretim alanında iş başlangıcı ve operatör seçimi yapılarak işe başlama emri verilir.

etap

Üretim tezgahı/bandı/hattı , ile ETAP bağlantıya geçer yapılan her üretim sayılarak üretim bilgisi canlı olarak izlenme imkanı sağlar.

Üretim yapılan ürünlerin tamamı ve hatalı, eksik üretim bilgileri dahil edilerek ETAP veri tabanında kayıt altına alınır, iş bitiminde ilgili iş emri kapatılarak iş emrinin oluştuğu MRP yazılımına kapatma emri otamatik olarak gönderilir.

Çay molası , yemek molası, vardiya değişimleri, bakım ve onarım bilgileri için iş durumu bilgileri alınarak raporlanır.

Makine tezgah uyumu:

ETAP üretim süreçlerinde üretim yapan sistemlerden otomatik olarak veri alır, Uyumsuz sistemler için talebiniz doğrultusunda ilave sensörler işle veri alımını siberkon olarak biz destek veririz.

Elle çalışılan tezgahalrada otomatik veri alımı mümkün olayan durumlarda endüstriyel ocler yardımı ile operatörğün anlık 1 tık ile verileri girmesi sağlanır.

İŞ EMİRLERİNİ UYUMLULUĞU:

ETAP mevcut MRP yazılımınıza veri tabanı üzereinden erişerek ara yazılım ihtiyacını ortadan kaldırır. İş emirlerini alıp üretim rotasını takip eder ve işlerin nasıl ne kadar sürede ,hangi makine/tezgah/band, hangi personeller tarafından yapıldığını raporlayarak kendi veritabına kaydeder ve MRP de oluşan iş emrini kapatır.

etap3